Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kapličky - Obnovené tradice

Radost z obnovených tradic – kapličky znovu oživené

 

Kaple sv. Anny u Hrádku

 

na místě se konalo již několik svateb, včetně té mojí. Poslední svatby byla u sv. Anny asi před měsícem. Okolo kaple vede naučná stezka, byla obnovena historická cesta do Zbynic, okolo které byly vysázeny dětmi ze ZŠ Hrádek staré odrůdy jabloní.

 

Kaple u Werichovy chaty u Velhartic

 

v roce 2016 se konala první pouť. V roce 2017 se na svátek sv. Ludmily konala pouť z Velhartic, následovala mše svatá u kaple. Po 20 letech jsem se setkal s panem Hanzikem, který opravu kaple platil a o kapli se dál stará. 

 

Kaple u Keplí (Zadní chalupy)

 

od roku 2013 se zde u kapličky koná každý podzim mše svatá. Kaple byla původně zasvěcena 14. sv. pomocníkům, dnes je zasvěcena panně Marii Karmelské(socha).

 

 

Kaple na Paštích

 

kaple se dostaly až do televize

 

2014 natočil pan Moulis dokument - Putování časem paní Marie Malé

 

Toulavá kamera 2015

 

 

bylo obnoveno procesí, které se pravidelně konalo už dávno před druhou světovou válkou. Chodilo se od kaple u školy na Předních Paštích se sochou P.Marie do kostela do Rejštejna. Poslední tři ročníky nbyly 1945, 2013 a 2016 s P. Tomasem. Vždycky si na něj vzpomenu, když půjdu na Paště. U malé kapličky si můžete přečíst modlitbu P. Tomase k Panně Marii za tento kraj.

 

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10282661161-putovani-casem-pani-marie-male/21156226107

 

 

Kaple Horní Staňkov

 

– krátce jsem uvažoval o rekonstrukci této kaple, ale usoudil jsem že tato stavba je moje finanční i časové možnosti. V roce 2017 kapli opravili Lesy České rebubliky.

 

 

Kaplička Platoř

 

na webu zničené kostely.cz, se můžete dočíst že plánuji obnovu. Není to ještě úplně pravda, ale možná má pan Michal Valenčík nějaké prorocké schopnosti. Zatím sháním jen dostatek odvahy.

 

 

Kaple v Bohdašicích

 

mám zpracovaný rozpočet, jednám s obcí Dlouhá Ves a majiteli kapličky. O kapličku mám zájem od roku 1998 kdy jsem okolo ní jezdil do Kašperek, kde jsem dělal civilní vojenskou službu.

 

Kaple „Anděla strážce“                                                  

informace o plánované opravě střechy

 Při loňské noci kostelů (2015) jsem strávil několik hodin zde na Andělíčku. Začala ve mně klíčit taková myšlenka-nějak přispět ke zlepšení vzhledu tohoto významného místa.

Andělíček je pro mě majákem, který vždy rád vidím, když se vracím domů do Sušice.

Když vidím jeho siluetu, vzpomenu si na to že mám svého anděla, který mě hlídá a chrání. My všichni v Sušici máme tuto výsadu, a máme také povinnost se o náš Andělíček postarat.

Samozřejmě je možné to nechat na městě Sušice, farnosti nebo na EU dotacích. Je také možné na chystanou opravu myslet a až to vypukne a přispět svými penězi.

A potom až se dílo podaří, vždycky když uvidíte siluetu Andělíčku budete vědět, že i díky vám je toto místo krásnější.

Plánujeme opravu střešního pláště, klempířských prvků a doplnění chybějících částí věžiček. Oprava bude náročná, jak finančně tak také technicky, je těžké na toto místo dostat nějakou techniku, sehnat řemeslníky, kteří mají zkušenost s břidlicovou krytinou a způsobem její pokládky na věžičkách.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář